Sbor sv. Jiří

ve Vraném nad Vltavou

Turné Plzeňsko 2008

 


Sobota 5.7.08 - cesta tam, koncert Potvorov   

Ráno jsme vyrazili zase s Arnoštem - tím autobusem, co vždycky. Letos v něm nehořelo a udržel se v podstatě vcelku. Jen upadly dveře. Ubytovali jsme se v Kralovicích v chatičkách. V Kralovicích na náměstí dostal Matěj dárky k narozeninám. Potom jsme si prohlédli Mariánskou Týnici, zatímco Věra s Milanem si prohlíželi rybník. 

Odpoledne byl koncert v románském kostele  v Potvorově. Bylo plno a velký aplaus. Po koncertě bylo občerstvení na faře. 

 

Plzen a (16).JPG (57760 bytes)


Neděle 6.7.08 - mše Kralovice a koncert Plasy   

Ráno jsme jako tradičně oslavili Blančiny narozeniny. Dopoledne jsme zpívali v Kralovicích na mši s následným krátkým koncertem. Potom jsme odjeli do Plas, kde po obědě v loveckém restaurantu Rudolfa II. bylo volno. V krásném počasí jsme si vyšli podle vody. Potom jsme si prohlédli cisterciácký klášter a připravili se na koncert. 

Po koncertě návrat do Kralovic, večer buřty pečené v krbu, posezení, zpěv. Tvrdé jádro sboru zpívalo večer ještě ostatním večerku. Program tohoto dne byl velmi náročný.

Plzen b (15).jpg (28352 bytes)


Pondělí 7.7.08 - mše Manětín

Dopoledne jsme za drobného deště podnikli výlet k bludným kamenům „Dědek“ a „Bába“. Poté jsme dojeli do Rabštejna (městečko má 25 stálých obyvatel) a podívali se na zříceninu hradu a do zchátralého kostela. Pak jsme si prohlédli městečko Manětín, zámek a další zchátralý kostel - sv. Barbory. Pan farář je svérázný a má se s těmi zříceninami co otáčet. V tom městečku se zastavil čas a chcípnul pes, mohli by tam natáčet obchod na korze. V podvečer jsme dávali mši a následný krátký koncert. 

Úterý 8.7.2008 meditační zahrada a cesta domů

Ráno jsme zabalili, nastoupili do autobusu a vydali se do Památníku obětem zla, který na jižním okraji Plzně zbudoval Luboš Hruška. Prošli jsme zahradu a podívali se na film v kapli sv. Maxmiliána Kolbeho. To místo a ten příběh má v sobě obrovskou sílu. Venku jsme pak sami sobě zazpívali při improvizovaném koncertě. 

Prohlédli jsme si centrum Plzně a po obědě i pivovar. A pak už jsme jeli domů.

Back to entry page Na hlavní stránku