Sbor sv. Jiří

ve Vraném nad Vltavou

Turné Svatý Hostýn 2006

 

poutní místo Svatý Hostýn    Svatý Hostýn

 Jurkovičova křížová cesta   

   

Plakát první mše na Hostýně  Plakát druhé mše na Hostýně  Interiér kostela na Hostýně při mši

  Zpívat dvě mše za sebou je únavné 

Náměstí Holešov  Bílá paní v černé kapli   

Palírna Jelínek Vizovice  Stáčírna slivovice 

Závratně rychlá obsluha v restauraci  Akvabely  Matějovi jsou přesně dva roky

Plakát na mši a koncert ve Zlíně Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně Zpívali jsme z tohoto kůru 

      Tož počkáme až ten stréc doplká      U Radegasta

Zahrada zámku v Kroměříži    Květná zahrada - památka UnescoNo to je hic ...  Plakát na koncert ve Vlkoši  Kostel ve Vlkoši     Ve Vlkoši je pouť

Slonům je taky horko

Zkouška nalehko Plakát na koncert v Prusinovicích Kostel Prusinovice Před koncertem

     

   

 

 Back to entry page Na hlavní stránku

Po dvou letech zahraničních výjezdů v tradičním termínu na začátku prázdnin jsme letos jeli na Moravu - na Svatý Hostýn.

Informace o Svatém Hostýně http://www.hostyn.cz a ještě další http://christ.blog.cz/0601/svaty-hostyn  a tady máte letecký snímek. V chrámu i před chrámem je také webkamera, ta vevnitř dokonce se zvukem.

Tento zájezd organizovala Blanka a přes některé pochybnosti (jako že jsme třeba ještě měsíc před odjezdem nevěděli kdy a kde a jestli vůbec budeme vystupovat), nakonec všechno dobře dopadlo.

Sobota 1. července 2006

Jeli jsme zase tím strašlivým hrkotalem bez klimatizace a cesta byla úmorná. Naštěstí jsme měli po příjezdu čas se vzpamatovat a projít se po okolí. Je tu krásná Jurkovičova křížová cesta, větrná elektrárna, Plajnerův pomník a jiné pozoruhodnosti.

 

Večer byla zkouška v kostele. Mají tu nádherné varhany, o které se místní varhaník nejprve velice bál, ale když viděl, že nejsme jen tak nějací turisté, obrátil a měl se k nám pěkně. Akustika při zkoušce byla špatná, zejména dlouhý dozvuk mátl.

 

 

Potom jsme měli ještě zkoušku v jídelně, abychom byli řádně připraveni. K tomu nám romanticky zapadalo slunce.

 

 

 

 

 

Neděle 2. července 2006

V neděli ráno jsme zpívali na mši od devíti a od čtvrt na jedenáct. Jednou to byla česká mše, jednou latinská. Mají to tu jako fabriku. Autobusy navážejí poutníky, ti si koupí ve stánku venku svaté obrázky a buřta, za tři čtvrtě hodiny absolvují mši a na zpáteční cestě natočí do petlahve dobrou vodu z pramene. Hned za nimi jde další várka. Museli jsme zkracovat program, abychom se vešli do časového limitu. I tak ale dvě mše za sebou byly dost únavné. Akustika se nakonec se zaplněným kostelem vylepšila a vystoupení dopadla dobře.

 

 

 

 

Po obědě jsme si prohlédli Holešov, zejména synagogu, židovský hřbitov a černou kapli. Bylo horko a průvodce byl velmi důkladný, věděl toho spousty a rád se se svými vědomostmi podělil. Už jsme to skoro nemohli vydržet. Nakonec ještě Eliška zůstala zavřená v hrobce - Černé kapli. Ale naštěstí začala včas mlátit do dveří, jinak by jsme ji tam nechali.

 

 

 

Večer jsme ještě zpívali v jídelně Kotěcí songy, v závěru se přidaly i Katrin s Renatou.

 

 

 

 

Pondělí 3. července 2006

Ráno jsme se jeli podívat k Jelínkovi do Vizovic, potom na oběd s bleskurychlou obsluhou (viz foto Alfy a Mili) a vykoupat se do teplého bazénu Lázně Kostelec. Při prohlídce palírny slunce pálilo, ale sotva jsme vlezli do bazénu, zatáhlo se a ochladilo. Nicméně to nevadilo v dovádění našim akvabelám.

 

 

 

Po koupeli jsme se pak přesunuli do Zlína do kostela sv. Filipa a Jakuba na náměstí. Nejdříve byla zkouška, po ní chvíli volno, což jsme využili zejména k nákupu ovoce na trhu a pak už vlastní mše. Dávali jsme Missa Loretta od Říhovského. Při požehnání pochválil nás pan farář a vyzval , aby nám věřící zatleskali. Že nám někdy po mši zatleskali, to už se stalo, ale že by nás takhle ocenil farář, to ještě ne. Většinou jenom poděkují. Po mši jsme dávali ještě krátký koncert z kůru. Velký aplaus. Ačkoliv v kostele bylo asi 120 lidí, vypadal "nenaplněn".

 

 

 

Úterý 4. července 2006

Ráno jsme vyrazili do Rožnova pod Radhoštěm. Na parkovišti u skanzenu nám chytil motor autobusu a pan řidič měl pěkný fofr to uhasit. Nicméně vše dopadlo relativně dobře a než jsme si prohlédli skanzen a naobědvali se, stihnul vyměnit alternátor a spravit to. Tak jsme mohli v klidu odjet k lanovce na Pustevny. Někdo jel lanovkou, někteří šlapali do kopce pěšky. Nahoře jsme měli málo času, ale procházka byla příjemná. Až ke kapli na Radhošti došli jen dva chrti, ostatní skončili většinou u Radegasta (tedy myšleno sochy, ale podle fotografie i na to pivo došlo).

 

 

 

 

Středa 5. července 2006

Dopoledne jsme si prohlédli zámek v Kroměříži, Květnou zahradu (památka Unesco) a někteří i výstavu o Africe. Odpoledne jsme se přesunuli do vesnice Vlkoš, kde jsme dávali v kostele sv. Prokopa koncert. Měli tady zrovna pouť. Bylo celý den neuvěřitelné horko, ale v kostele se to dalo vydržet. Velký aplaus, chtěli ještě třetí přídavek ale ten jsme neměli připravený.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtvrtek 6. července 2006

Dopoledne byl opět turistický program - ZOO a zámek Lešná, potom bazén v Holešově.

Odpoledne zkouška a k večeru koncert v evangelickém kostele v Prusinovicích. Nám to ani tak nepřišlo, protože jsme zvyklí zpívat v Husově sboru na Zbraslavi, ale podle reakce místních evangelíků si velmi považovali ekumenické mise, tj. koncertu sboru z katolického kostela u evangelíků právě na výročí upálení Jana Husa. Aplaus.

 

 

 

 

 

 

Večer po vycházce na vyhlídku bylo opět zpívání v jídelně.

 

 

 

 

Pátek 7. července 2006

A to už jsme zabalili, zvedli kotvy a po zastávce na farmě Bolka Polívky jsme dojeli domů.